ČTK
První systém ke skladování energie tvořící síť na světě použitý v logistické stanici v nízkých výškách – SINEXCEL je průkopníkem průlomu
Hrot24, čtk
,
Šen-čen (Čína) 8. dubna 2025 (PROTEXT/PRNewswire) - SINEXCEL (300693. SZ), světový průkopník v oblasti modulárního skladování energie, nabíjení elektromobilů a řešení kvality napájení, představuje společně s významnou technologickou firmou Shenzhen Qihay, která se specializuje na inteligentní vozidla a nízkoenergetické hospodářství, první systém skladování energie (ESS) s tvorbou energetické sítě pro logistickou stanici v nízkých nadmořských výškách na světě. Tento milník potvrzuje proveditelnost ukládání energie při tvorbě sítě v logistice v nízkých nadmořských výškách. Stanovuje nové měřítko pro integraci energetických systémů nové generace s nově vznikající infrastrukturou v nízkých nadmořských výškách.
• Globální prvenství: Skladování energie v síti pohání logistiku dronů
Tato stanice je prvním veřejným servisním uzlem v oboru. Je vybavena skříňkou na balíky a hybridním systémem ESS „lithium + sodík" s tvorbou energetické sítě. Skříňka umožňuje odesílání zásilek pomocí dronů řízené umělou inteligencí, inteligentní skladování a efektivní zpracování dat, což umožňuje doručování zásilek o hmotnosti 5 kg v okruhu 15 km. Další komerční pilotní projekty pro logistická centra a základny v nízkých výškách by měly být zahájeny v červnu.
• Technický průlom: skladování energie v hybridní lithium-sodíkové síti
Tento systém skladování energie je klíčovým úspěchem v rámci hlavní výzkumné a vývojové iniciativy provincie Kuang-tung týkající se konvertorů pro ukládání energie s tvorbou sítě. Nabízí vysokou spolehlivost, dlouhou životnost a zvýšenou hustotu energie, čímž poskytuje mohutnou podporu pro městské energetické systémy příští generace.
Energetické a provozní problémy v ekonomice nízkých výšek
Doručovací stanice dronů se potýkají s kritickými problémy; většina malých dronů má dobu letu pouze 15 až 20 minut, což vyžaduje časté dobíjení. V odlehlých oblastech narušuje provoz nedostatečná energetická infrastruktura, zatímco vysoké náklady na elektřinu ve venkovských stanicích omezují komercializaci ve velkém měřítku.
Integrovaný energetický uzel pro aplikace v malých výškách
Tento systém ESS, který tvoří síť, se může bez problémů integrovat se solárními a nabíjecími stanicemi a vytvořit tak mobilní „solární-zásobníkový-nabíjecí" energetický uzel typu „vše v jednom", který poskytuje včasnou a spolehlivou energii pro vzdálené logistické a zemědělské poměry.
Flexibilní a nákladově efektivní nasazení
ESS lze snadno přemístit, čímž se minimalizují nadbytečné investice do infrastruktury, a přizpůsobí se venkovským nebo nouzovým aplikacím. Dlouhý životní cyklus dále snižuje amortizaci a provozní náklady.
• Vedoucí inovace v ekonomice nízkých nadmořských výšek i mimo ni
Společnost SINEXCEL bude i nadále podporovat technologické inovace a urychlovat zavádění infrastruktury pro skladování energie a nabíjení v ekonomice nízkých nadmořských výšek. Budeme také zkoumat nové hranice, přispívat ke globální energetické transformaci a podporovat růst nově vznikajících průmyslových odvětví.
O společnosti SINEXCEL
Společnost SINEXCEL byla založena v roce 2007 a je průkopníkem v oblasti skladování energie, nabíjení elektromobilů a řešení kvality elektrické energie. S 12 GW instalovaných úložišť, 140.000 nabíječkami pro elektromobily a téměř 20 miliony ampérů nasazených aktivních harmonických filtrů (AHF) spolupracuje společnost SINEXCEL s předními společnostmi v oboru, jako jsou EVE Energy a Schneider Electric, aby umožnila energetickou svobodu.
Kontakt pro média: melody_yu@sinexcel.com