Nerudová: Být žena je nevýhoda. Mladým se smějeme a Babiš zatím loví voliče na Tik Toku
„Být jedničkou na kandidátce STAN byl pragmatismus, Honza Farský k tomu přistoupil racionálně. Vybudování značky Danuše bylo hodně silné, měla jsem osobní vztah s voliči, věřili, že by se politika dala dělat jinak," říká Danuše Nerudová, jednička na kandidátce STAN v eurovolbách.
Autor podcastů
Ženy nemají možnost volby mezi kariérou a rodinou. Jsou nuceny vypadnout z práce na roky a infrastruktura, která by ženám umožnila být matkou i budovat kariéru zároveň, neexistuje, říká Danuše Nerudová v podcastu Pavla Štrunce.
Dodává, že to jsou i obrovské ztráty pro stát – ženy studující nejdražší studijní obory, jako je například medicína, vypadnou z práce na celé roky.
V rozhovoru Nerudová mluví i o tom, že se chystá víc spolupracovat s Vítem Rakušanem na jeho výjezdech do regionů. „Rakušan jezdí do míst, kam se všichni báli, mluvení s lidmi funguje, není to jen laciné PR, nedovedu si představit moc politiků, kteří by si před lidi v Severce stoupli a hodiny vysvětlovali dezinformace,“ tvrdí.
Nerudová v rozhovoru mluvila i o české pomoci Ukrajině, která by zemi podle ní měla zajistit hlavní podíl na obnově Ukrajiny po válce. Vidí v tom příležitost pro české firmy.
Ze společnosti podle ní vymizela kritická diskuze: „Země nemá vizi, chceme být křižovatka Evropy, ale nemáme dálnice a vlaky Česko raději objíždějí. A mladá generace má pocit, že ji nikdo neposlouchá, smějeme se jim, že jsou sněhové vločky. Ten problém řeší i Evropa,“ říká Nerudová.
Dotkla se i své neúspěšné prezidentské kandidatury: „Vybudování značky Danuše bylo hodně silné, měla jsem osobní vztah s voliči, věřili, že by se politika dala dělat jinak."
Více se dozvíte v podcastu Pavla Štrunce.