Unikátní kurz. Studenti budou spolupracovat s kolegy z Lille

Kvalitní teoretický základ a spolupráce s byznysovými špičkami v mezinárodním týmu. To slibuje nový kurz International Project Workshop, který v polovině února otevře Masarykův ústav vyšších studií ČVUT.

Unikátní kurz. Studenti budou spolupracovat s kolegy z Lille
ilustrační foto | Shutterstock.com

Celkem dvanáct studentů studijního programu ekonomika a management z České republiky doplní dvanáctka studentů z obdobného programu z Université de Lille ve Francii. Následně se rozdělí do čtyřčlenných minitýmů a ve spolupráci s významnými nadnárodními společnostmi budou pracovat na projektech, jež by mohly mít mezinárodní dopad.

„Jsem moc ráda, že se to podařilo uskutečnit. Je v tom velký kus práce a také nadšení mnoha učitelů i dalších pracovníků,“ říká profesorka Vladimíra Dvořáková, ředitelka Masarykova ústavu vyšších studií ČVUT v Praze. 

Na projektu spolupracují firmy Cofidis, Komerční banka, L’Oréal, Linet, Decathlon a HappyGo. Ty studentským týmům dají konkrétní zadání. Studenti následně začnou pracovat na plánu realizace projektů, přičemž odborné zázemí k projektovému managementu a konzultace k realizaci jim budou poskytovat učitelé z Masarykova ústavu a také zástupci samotných firem.

„Bude to odlišné od běžné praxe ve firmách, která bývá součástí vysokoškolského studia. Jednak dostanou studenti zadání přímo od samotných firem, kdy výsledkem má být návrh řešení konkrétního problému. Další výhodou je pak spolupráce se studenty z jiné země, což může do věci přinést novou dynamiku a nové úhly pohledu. Pro studenty to bude obrovská zkušenost a možná u některých z nich to zcela nově nastartuje jejich budoucí kariéru,“ věří profesorka Dvořáková.

Práce týmů bude po úvodním soustředění pokračovat na dálku online a závěrečné setkání proběhne formou týdenního workshopu koncem dubna v Lille, kde týmy budou prezentovat výsledky své práce. Projekty budou hodnoceny odbornou porotou a úkoly, které se podaří úspěšně zpracovat, pak budou aplikovány do praxe.

Projekt je financován Evropskou unií z prostředků Evropských strukturálních fondů v Operačním programu Výzkum, vývoj a vzdělávání. Pro studenty je tedy účast v něm zdarma. Vzhledem k velmi omezené kapacitě však musí studenti projít dvoukolovým výběrovým řízením.