Tragédie v rodině vrcholné manažerky. Bývalá šéfka YouTube ztratila syna

Začátkem tohoto týden tragicky zemřel 19letý syn bývalé šéfky YouTube Susan Wojcicki. Smutná událost se přitom měla stát na univerzitní půdě – konkrétně na kalifornské univerzitě v Berkeley. K úmrtí mělo dojít v důsledku předávkování drogami, uvedla babička zemřelého Esther Wojcicki.  

Tragédie v rodině vrcholné manažerky. Bývalá šéfka YouTube ztratila syna
Susan Wojcicki | foto Google

Právě ona před několika dny smutnou zprávu sdílela na Facebooku: „Moji rodinu postihla tragédie. Můj milovaný vnuk Marco Troper zemřel včera ve věku 19 let. Naše rodina je touto tragédií velmi zasažena. Marco byl milující, chytrý a zábavný člověk. Teprve začínal druhý semestr svého prvního roku na Berkeley, kde studoval matematiku a opravdu si to užíval. Měl silnou komunitu přátel a ve škole se mu dařilo. Doma nám o studiu na Berkeley vždy nadšeně vyprávěl.“  Mluvčí kalifornské univerzity Janet Gilmore uvedla, že nešlo o násilné úmrtí, nicméně stále probíhá vyšetřování smrti. 

Babička zemřelého Marca Esther Wojcicki ještě pro Palo Alto Daily o úmrtí svého vnuka dodala, že studenti na vysokých školách, zejména prvňáci a druháci, experimentují se vším možným: „Myslím, že to byl experiment, který špatně dopadl.“ Následně pro San Francisco Chronicle doplnila, že není jasné, o jakou drogu přesně šlo. 

Matka zemřelého Susane Wojcicki odešla z pozice výkonné ředitelky YouTube před rokem a na svém blogu tehdy napsala, že po devíti letech ve funkci se rozhodla „začít novou kapitolu zaměřenou na rodinu, zdraví a osobní projekty“. 

Autorka v článku připomíná moment, kdy Wojcicki v Aspenu v roce 2015 neotálela s odpověďmi na otázky, jak skloubila práci s tím, že je matkou pěti dětí. „Stručná odpověď je, že jsem docela zaneprázdněná. Miluji děti, miluji práci a myslím si, že na nějaké úrovni prostě miluji vytváření a budování. Baví mě obojí." 

Média se také podivují nad tím, jak otevřená je rodina ohledně úmrtí. Podle Esther Wojcicki rodina s novináři mluví i s cílem, aby se podobné tragédie neopakovaly. „Máte chuť se schovat do skříně a nikdy nevyjít ven. Ale myslím si, že hlavní věcí je, že se musíme posunout vpřed, abychom viděli, co můžeme udělat pro to, abychom pomohli ostatním lidem, aby se nestalo, že by někdo jiný skončil jako Marco,“ uzavírá Esther Wojcicki.