Po „úspěchu“ sdílených kanceláří WeWork nastartoval Adam Neumann další investorské letadlo
Adam Neumann, někdejší šéf WeWork, je zpět. S pomocí rizikového kapitálu rozšiřuje své portfolio nehorázností
Adam Neumann musel před čtyřmi lety opustit realitní firmu WeWork, kterou spoluzakládal a vedl. Činil tak v chaosu – za miliardových ztrát a v kabátě z ostudy. Nyní mu jedna z nejvlivnějších firem rizikového kapitálu Andreessen Horowitz půjčila 350 milionů dolarů, aby mohl nemovitostní trh pokoušet znovu s novým startupem jménem Flow. Neumann říká, že tentokrát to bude jiné. A skutečně: tentokrát stojí megapodraz již na samotném začátku příběhu.
Neumann přišel v červenci přednášet do Deer Valley v americkém státu Utah na konferenci Fortune Brainstorm Tech, aby přesvědčil přítomné, že se od dob WeWork změnil. Dokládal to už oblečením: přišel ve tmavých kalhotách a saku s bílou košilí, s vlasy dlouhými, ale upravenými. „Trička jsem nosil dlouho,“ žertoval.
Pocit sounáležitosti
Nebylo divu, že měl náladu na vtipkování. Základní myšlenkou za jeho novou firmou Flow je snaha natřít to konkurenci na trhu s rezidenčními nemovitostmi tím, že ve sféře pronájmu bytů vytvoří spotřebitelskou značku. Flow již vlastní tři tisíce bytů; stejně jako v případě WeWork je podstatnou součástí jejího příslibu „vytvoření pocitu sounáležitosti“. Tento příslib se opírá o skutečnost, že stále více kancelářských pracovníků pracuje z domova. (Přestože velké firmy – paradoxně často ty, jejichž technologie práci z domova usnadňují – od této praxe upouštějí.)
Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot